Hakkımda

Hakkımda

Prof. Dr. Canan Çetin

1955 yılında doğan Elazığ’da doğan Canan Çetin, İstanbul İktisadi İlimler Akademisi’nin ardından yüksek lisansını yine bu akademinin İşletme Bilimleri Enstitüsü’nde bitirmiştir. Çetin, 1986 yılında Marmara Üniversitesi’nde doktor, 1991 yılında ise doçent ünvanını almıştır. 1991 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde Doçent olarak başladığı akademik hayatına, 1997 yılı itibarıyla aynı üniversitede Profesör olarak devam etmektedir.

Prof. Dr. Canan Çetin, Türkiye’ de ilk kez “kalite” kavramını zikreden, bu konuda (endüstri işletmelerinde kalite kontrol çemberleri) tezini hazırlayan ve İstanbul Sanayi Odasının 1987-2 yayın no’lu eseri hazırlayan kişidir.

Marmara Üniversitesinde başlayan iş yaşamında yüzlerce yüksek lisans ve doktora tezi yönetmiş, İnsan Kaynakları, Yönetim-Organizasyon, Toplam Kalite Yönetimi alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış birçok bilimsel yayına sahiptir.

Uzmanlık alanı Yönetim ve Organizasyon, İnsan Kaynakları ve Toplam Kalite Yönetimi olan Prof. Dr. Canan Çetin, lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermekte, kişisel bilgi, görgü ve deneyimlerini paylaşmak amacıyla yazarlık yapmaktadır.